NEW BEGINNINGS

Surprisingly, the half of the year will be behind us very soon. It’s overwhelming how time passes by when we are doing what we really like. Most of us planning to bring some changes into our lives with the beginning of every new year, and smaller with the beginning of every month, every Monday. Doesn’t matter if its fitness plan, hairstyle or a new job. The real changes come slowly, step by step, so one day you wake up and realize how far you reached. Important is to never stop.

Překvapivý, už polovina roku je skoro za námi. Je zajímavé jak čas uteče, když děláme něco co nás opravdu baví. Mnoho z nás plánuje změny, třeba od prvního dne roku, nebo měsíce, nebo také od Pondělka. Muže to byt nový fitness plán, účes nebo nová práce. Nastavujeme si cíle a to jen od určitého terminu a nejčastěji nám to potom přináší zklamáni. Celý život trávíme čekáním nového roku pro to, abychom něco začali, ale skutečné změny se projevují pomalu, krok za krokem, a jednoho dne si vzbudíte a pochopíte, jak daleko jste už pokročili.

Not so far ago I was a student of a medical school, drowning in learning plans and study routine. I have been studying my whole life because I was taught I had to. First, English lessons from since I was 5, English high school, piano lessons, Law school, Medical School… And then I end up being 24 years old with a title not knowing what I am supposed to be. I couldn’t tell I enjoyed studying. I was taught that titles give you life path. But once you have one, you realize, you still don’t know how to carry on. And that’s the moment I’ve stopped and turned around. This is when changes happened.

Tak i já jsem žila od jednoho semestru po druhý, od jedné vysoké po druhou. Ještě nedávno jsem byla studentkou lékařské fakulty, topila jsem se v studijních plánech a rutině. Cely stůj život jsem studovala, jen proto, že byla jsem tomu naučena. Hodiny angličtiny od 5 let, anglická střední, hodiny hry na klavíru, právnická fakulta, lékařská… A dál je mi 24, mám titul, ale vůbec nevím jak bych měla pokračovat ve svým živote. Říkalo se, že titul znamená zajištění životní cesty. Ale není to vždy pravidlem, proto jsem se zastavila a musela jsem se porozhlédnout, jakou cestu si musím sama vybrat. Přesně tehdy nastávají změny. Ted jsem designérka webových stránek a bloggerka, což by mě nikdy nenapadlo, že bude patřit do mé životní cesty. Přináší mi to nové vyrušující příležitosti, zážitky a úplně jiný životní styl. Mužů si plánovat něco nového ne od 1. ledna, ale kdykoliv bez připojování mého seznamu k určitému datu.

The key to happiness is to realize that life is happening now. Live it now, forget about borders, dates and seasons. Stop the countdown.

Klič ke štěstí je vnímat každý okamžik a prožívat jej, žít okamžikem a ne budoucností. Je dobré mít o ni představu, ale život myšlenkami o budoucnosti muže unést nás od prožíváni něčeho důležitého teď. Zastavte odpočet a užívejte si život a okamžiku dnes.

Follow:

18 Comments

 1. Jess
  Květen 14, 2018 / 11:24 am

  Your pictures are always so beautiful! And the article is something worthy thinking about xx Jess

 2. Květen 14, 2018 / 12:41 pm

  This is a wonderful message! And I totally get you! I didn’t take this initiative until I was diagnosed with cancer and realized that I should just go for what makes me happy. I’ve been working so much and it didn’t do much for me.

  http://www.rdsobsessions.com

 3. Sarah
  Květen 14, 2018 / 1:27 pm

  love your pics!!

 4. Květen 14, 2018 / 2:14 pm

  Hi !

  I have the same shoes ! I love how people look at my feet when I walk in the streets with them ! They are so originals !
  Great post by the way !

  Kisses from France !

 5. Bára
  Květen 14, 2018 / 4:02 pm

  Na tvůj blog jsem narazila v komentářích u Ejvi. Hezký napsáno, asi v životě jsi toho už zažila celkem hodně co? Jinak blogování ti jde, pokračuj v tom dál pokud tě to baví!

 6. Fatemh
  Květen 14, 2018 / 5:09 pm

  Omg these flowers !!!???

 7. Amanda
  Květen 14, 2018 / 7:13 pm

  Good post! Please visit my blog too

 8. Květen 21, 2018 / 10:53 am

  Your happiness is the most important of your life! You have a lot of time to decide what you want to do! Don’t be discouraged!

  The photos are so beautiful 🙂

  xoxo dear ❤
  Melania | mimalditadulzura.com

 9. Květen 22, 2018 / 5:15 am

  Skvelý článok, ja teraz študujem na vysokej a rozmýšľam, čo budem robiť potom a či vôbec budem robiť to, na čo sa chystám, či je môj život už predurčený dopredu. Je však zaujímavé vidieť ľudí, ktorí zmenia smer, pretože robia, čo ich v danej chvíli baví. Som zvedavá, ako sa budem o pár rokov cítiť ja.

 10. Květen 23, 2018 / 3:51 am

  Great post dear. At one point I felt like I was going to grow old in school taking course after course that at one point I had to take a break. Funny enough am not doing any of the things that I went to school for. I am still in that undecisive phase where I don’t know where my future lies. I agree that it is important to live in the moment. Kisses.

  http://www.glamourzone.org

 11. Červen 11, 2018 / 5:08 pm

  Moc hezky napsané 🙂 Člověk, když má nějaký sen, tak by si měl hlavně užívat tu cestu, během které si ho plní 🙂 Protože jinak mu ten jeho cíl nepřinese ani žádné potěšení 🙂

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress spam blocked by CleanTalk.