TODAY’S TRENDS & LOOKBOOK by the Gown

believe, fashion is a tool for a style. As any “work” tool, it can be helpful or dangerous. Depends on whether you are familiar with “safety rules” or not ; ) Today’s market brings us a lot of material, but the resulting masterpiece is all about our own skills.

Myslím si, že móda je nastroj stylu. Jako každý pracovní instrument, může byt užitečná nebo nebezpečná. Záleží na tom, zda jste obeznámeni s “bezpečnostními pravidly” nebo ne. Dnešní trh nám přináší spoustu “materiálu”, ale výsledné mistrovské dílo záleží na naši vlastni kreativitě. 

Let’s take a quick look on what’s HOT NOW!

Tak pojďme se podívat co je teď IN!

First look to own now is Black & White. Timeless J’ADIOR, Prada pumps, French beret, crystal brooch and so popular cat-eye from Le Specs – must-have accessories to create a unique modern B&W and meet today’s fashion requirements.

První must-have look je B&W. Nadčasová JÁDIOR kabelka v limitovaném černo-bílem provedenifrancouzská baretka, křišťálová YSL brož, Prada lodičky a oblíbené cat-eye brýle, které vytvoří jedinečný moderní černobílý look a splní dnešní módní požadavky.

BLACK & WHITE

The biggest trend of 2018 – bamboo clutch simply cannot miss in your wardrobe this summer!  Combine it with slingback wedge JIMMY CHOO sandals, ELENA MAKRI mini dress, and LINDA FARROW cat-eyes for HOTtest look.

Největší trend roku 2018 – bambusový clutch, a ten nesmí chybět v jakémkoliv šatníku letos! Kombinujte s sandálemi JIMMY CHOO, mini šaty ELENA MAKRI a cat-eye brýlemi od LINDA FARROW pro NEJ look. 

HOT SUMMER TRENDS

Summer is just the right time for travel! And what is travelling for fashion-addicts without fashionable pieces on?! That’s why we stick on stylish and comfy look while following our travel bucket list! Travelling means having backpack, and travel backpack for us means VALENTINO! White skinnies, heart-shape sunnies, comfy MIU MIU logo sneakers and FENDI sweater will make your travel Insta pictures look simple and fashionable.

Léto je ten právy čas pro cestování! A co, pro nás, milovníky mody, cestováni bez modních kousku v kufříku? A to je důvod, proč se držíme stylového a pohodlného vzhledu při splněni našeho bucket-listu! Pro cestování nejlepší mít batoh, a cestovní batoh pro nás je VALENTINO! Bílé skinny-džíny, pohodlné tenisky značky MIU MIU a svetr od FENDI vám umožní, aby vaše cestovní fotky v Insta vypadaly jednoduše a stylově. 

TRAVEL MUST-HAVES

But don’t forget, “Fashion is changing, but style stays the same”.

Ale nezapomeňte, “móda se mění, ale styl zůstává stejný”.
Follow:

6 Comments

 1. Kim
  Duben 26, 2018 / 9:33 pm

  Thank you for the post! Visit my blog too xx

 2. Jess
  Duben 26, 2018 / 9:35 pm

  Love the looks, tbh a couple of things are on my wish list

 3. Ольга
  Duben 26, 2018 / 10:01 pm

  Нравятся все три лука, второй вообще огонь

 4. Cassie
  Duben 26, 2018 / 11:30 pm

  OMG! The Gown is new Vogue! Love all of them!! Keep up, you just gained a new reader

 5. Amanda
  Duben 27, 2018 / 11:19 pm

  second look is #goals! ????

 6. Juki
  Květen 1, 2018 / 10:36 am

  cutest collections love your blog soooo much

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress spam blocked by CleanTalk.